dnes je 25.4.2024

Input:

209/2014 Z.z., Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovuje rozsah odbornej prípravy, rozsah požadovaných vedomostí pre skúšky odbornej spôsobilosti, podrobnosti o zriaďovaní a činnosti komisií na preskúšanie odbornej spôsobilosti, podrobnosti o skúške pred komisiou na preskúšanie odbornej spôsobilosti, obsah osvedčenia o odbornej spôsobilosti a rozsah aktualizačnej odbornej prípravy

209/2014 Z.z.
Vyhláška
Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky
zo 16. júla 2014,
ktorou sa ustanovuje rozsah odbornej prípravy, rozsah požadovaných vedomostí pre skúšky odbornej spôsobilosti, podrobnosti o zriaďovaní a činnosti komisií na preskúšanie odbornej spôsobilosti, podrobnosti o skúške pred komisiou na preskúšanie odbornej spôsobilosti, obsah osvedčenia o odbornej spôsobilosti a rozsah aktualizačnej odbornej prípravy
Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky podľa § 62 písm. c) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 204/2014 Z. z. (ďalej len „zákon“) ustanovuje:
§ 1
Rozsah odbornej prípravy a rozsah požadovaných vedomostí pre skúšky odbornej spôsobilosti (ďalej len „skúška“) a rozsah aktualizačnej odbornej prípravy je uvedený v prílohe č. 1.
§ 2
(1) Komisia na preskúšanie odbornej spôsobilosti (ďalej len „komisia“) je päťčlenná. Členovia komisie sú vymenovaní podľa určeného druhu činnosti, na ktorú sa osvedčenie vydáva.
(2) Predsedu komisie, podpredsedu komisie a ďalších členov komisie vymenúva a odvoláva na
a) Úrade verejného zdravotníctva Slovenskej republiky hlavný hygienik Slovenskej republiky podľa § 5 ods. 4 písm. t) zákona,
b) regionálnom úrade verejného zdravotníctva regionálny hygienik podľa § 6 ods. 3 písm. h) zákona,
c) rezortných orgánoch štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva vedúci hygienik príslušného rezortu podľa § 7 písm. f) zákona.
§ 3
(1) Činnosť komisie riadi predseda komisie a v čase jeho neprítomnosti ho zastupuje podpredseda komisie.
(2) Komisia je spôsobilá skúšať a rozhodovať o výsledku skúšky, ak je prítomná nadpolovičná väčšina jej členov. Komisia sa uznáša väčšinou hlasov prítomných členov.
(3) Komisia zasadá najmenej raz štvrťročne. Ak komisia nedostala žiadosť o vykonanie skúšky, ustanovenie prvej vety sa nepoužije.
(4) Predseda komisie zabezpečuje vedenie a uchovávanie dokumentácie o skúškach.
§ 4
(1) Žiadosť o vykonanie skúšky pred komisiou podáva žiadateľ o overenie odbornej spôsobilosti (ďalej len „žiadateľ“) písomne.
(2) Termín a miesto skúšky sa žiadateľovi písomne oznámi tak, aby sa o skúške dozvedel najneskôr 14 dní pred jej konaním.
(3) Pred vykonaním skúšky komisia overí totožnosť žiadateľa a doklad o úhrade správneho poplatku.
(4) Skúšku tvorí písomná časť a ústna časť; predpokladom na vykonanie ústnej časti skúšky je úspešné vykonanie písomnej časti skúšky. Obidve časti skúšky sa konajú v jeden deň.
(5) Každú časť skúšky komisia hodnotí samostatne hodnotením „vyhovel“ alebo „nevyhovel“. Žiadateľ úspešne vykonal skúšku, ak vyhovel v obidvoch častiach skúšky.
(6) O priebehu skúšky a hodnotení žiadateľa komisia vyhotoví zápisnicu, ktorú podpisujú všetci prítomní členovia. Vzor