dnes je 28.4.2024

Input:

191/2008 Z.z., Vyhláška Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o osobitnom kvalifikačnom predpoklade na výkon štátnej správy lesného hospodárstva

191/2008 Z.z.
VYHLÁŠKA
Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky
zo 14. mája 2008,
ktorou sa ustanovujú podrobnosti o osobitnom kvalifikačnom predpoklade na výkon štátnej správy lesného hospodárstva
Ministerstvo pôdohospodárstva Slovenskej republiky (ďalej len „ministerstvo“) podľa § 66 písm. l) zákona č. 326/2005 Z. z. o lesoch v znení zákona č. 360/2007 Z. z. ustanovuje:
§ 1
Táto vyhláška ustanovuje podrobnosti o osobitnom kvalifikačnom predpoklade, postupe na jeho získanie a skúške štátnych zamestnancov ministerstva, Ministerstva obrany Slovenskej republiky, krajského lesného úradu a obvodného lesného úradu, ktorí vykonávajú štátnu správu lesného hospodárstva1) a štátnu správu na úseku poľovníctva, lesného reprodukčného materiálu, rastlinolekárskej starostlivosti, pozemkových spoločenstiev, registrácie odrôd pestovaných rastlín a uvádzania množiteľského materiálu pestovaných rastlín na trh.
§ 2
(1) Osobitný kvalifikačný predpoklad je preukázanie odborných vedomostí a praktických zručností potrebných na výkon štátnej správy podľa § 1.
(2) Osobitný kvalifikačný predpoklad sa overuje skúškou po absolvovaní odbornej prípravy.
§ 3
(1) Odborná príprava na splnenie osobitného kvalifikačného predpokladu trvá najmenej 40 hodín. Odbornú prípravu tvorí všeobecná časť a odborná časť v rozsahu podľa prílohy.
(2) Odbornú prípravu vykonáva akreditovaná odborná vzdelávacia inštitúcia.
(3) Odborná príprava štátneho zamestnanca sa uskutočňuje najneskôr do šiestich mesiacov od vzniku štátnozamestnaneckého pomeru.
§ 4
(1) Obsahom skúšky je overenie odborných vedomostí a praktických zručností potrebných na výkon štátnej správy podľa § 1 v rozsahu uvedenom v prílohe.
(2) Organizačné práce spojené s odbornou prípravou a vykonaním skúšky zabezpečuje odborná vzdelávacia inštitúcia podľa § 3 ods. 2.
(3) Skúšku tvorí písomná časť a ústna časť, ktoré sa konajú v jeden deň. Písomná časť skúšky sa vykonáva formou testu. Test je hodnotený ako úspešný, ak účastník skúšky správne zodpovedal aspoň 75 % otázok.
(4) Ústnu časť skúšky možno vykonať až po úspešnom vykonaní písomnej časti skúšky.
(5) Skúška sa vykonáva pred päťčlennou skúšobnou komisiou (ďalej len „komisia“) vymenovanou ministrom pôdohospodárstva Slovenskej republiky. Komisiu tvoria predseda komisie a štyria členovia komisie. Predseda komisie je zamestnancom ministerstva. Členstvo v komisii je čestné.
(6) Termín a miesto skúšky oznámi predseda komisie štátnemu zamestnancovi písomne tak, aby sa o skúške dozvedel najneskôr 14 dní pred jej konaním.
(7) Činnosť komisie riadi predseda komisie. Komisia je spôsobilá skúšať a rozhodovať o výsledku skúšky, ak je prítomná nadpolovičná väčšina jej členov; uznáša sa väčšinou hlasov prítomných členov.
(8) Výsledok skúšky sa hodnotí súhrnným klasifikačným stupňom „vyhovel“ alebo „nevyhovel“.
(9) Po ukončení skúšky predseda komisie oznámi účastníkovi skúšky jej výsledok, ktorý sa zapíše do samostatného protokolu o výsledku skúšky. Protokol podpísaný predsedom komisie sa predloží